Vzdělávací a rekreační centrum Lesná, o.p.s.

Bzučení včel - pilotní ověření přineslo své ovoce

Vytvořit nový vzdělávací program pro určitou cílovou skupinu není vždy jednoduché, ale když se najde správné téma, je na půl vyhráno. I my jsme přemýšleli, jakým dalším směrem bychom mohli naši nabídku vzdělávacích kurzů rozšířit. Hledali jsme něco, co pro běžné zástupce naší populace bude skýtat mnoho zajímavého, i přesto, že se s ním v běžném životě setkávají a je jim notoricky známé.

Včely, užitečný to hmyz, který je svou pracovitostí příkladem pro mnohé z nás. Právě ony byly naším námětem číslo jedna. Ukázat žákům mateřských a základních škol, jak včelí společenstvo pracuje, proč je velmi důležité pro přírodu a jakým způsobem se můžeme o ně postarat, bylo pro naši organizaci jasnou výzvou.

Nový vzdělávací kurz s názvem „Bzučení včel“ v délce 6 vyučovacích hodin vznikl velmi rychle. Nakoupili jsme atraktivní pomůcky pro výuku, připravili pracovní listy a oslovili několik základních a mateřských škol k účasti v rámci pilotního ověření. Samotná výuka probíhala jak v učebně, tak i v terénu. Děti si vyzkoušely včelařské kombinézy, v pozorovacím úlu nahlédly do hierarchie včelího společenstva, ochutnaly včelí produkty, prohlédly si stavbu včelího těla, zjistily, co vše je potřeba při chovu včel, a v neposlední řadě se dozvěděly nové informace o tomto užitečném hmyzu. Pilotního ověření se zúčastnilo celkem cca 250 dětí z 8 škol a 1 mateřské školy Ústeckého kraje. Nutno dodat, že si to opravdu užily. My naopak ocenili zakoupené pomůcky a kvalitní přípravu lektorů, jež dané téma přednášeli. Pilotní ověření prostě dopadlo „na jedničku“.


Fotogalerie:

PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
DUBEN 2024
Kalendář akcí
Ziel 3 | Cíl 3
Vzdělávací a rekreační centrum Lesná, o.p.s., Lesná 25, 435 45 Nová Ves v Horách | www.vrclesna.cz | info@vrclesna.cz | Vytvořila společnost WMS s.r.o., 2012