Vzdělávací a rekreační centrum Lesná, o.p.s.

Pečení na Lesné - jaro 2021

06.03.2021 10:33

Už celý rok Pečeme pro Vás čerstvé a křupavé pečivo !!!!!!
Aktuální situace nás opět nasměrovala do profese, která není naší hlavní činností, ale po jednom roce vynucené praxe se opět pouštíme do pečení denního pečiva a začínáme rozpalovat šamotovou pec krušnohorským bukovým dřívím.
Prvotní záležitostí byl žitný krušnohorský chléb (březen 2020), kterého se nám podařilo mezi VÁS během jednoho roku veřejnost rozprodat přes 1 000 kusů. Svou certifikaci si nakonec získal dne 20. října 2020.
Po prvotních a záhy i úspěšných zkušenostech s chlebem se naše aktivita upřela na domácí sýrové tyčinky. Jejich dominantní chuť umocňuje základní ingredience, kterou je sýr gouda z domácí farmy v Drmalech. Lesenské domácí slané pečivo také získalo svou certifikovanou regionální značku téhož dne jako chléb.
 
Posuneme-li se časem dál již v září 2020 nám všem bylo jasné, že druhá covidová vlna nás nemine. Díky okolnostem se rozhodnutí uzavřít provozovny uskutečnilo v říjnu a naše myšlenky už směřovaly do vánoční atmosféry.
Rozhodnutí padlo na domácí vánoční cukroví a vánoční štoly, děkujeme všem, kteří si naše cukroví včetně štol zakoupili. Zájem předčil očekávání, naše šamotová pec v listopadu a v prosinci nestačila ani na jeden den vychladnout a všechny výrobky byly s pečlivostí připravovány pro Vás. Velice si toho vážíme a děkujeme za tak velký zájem.
Po malém novoročním odpočinku a monitoringu covidové situace v ČR už bylo jasné, že třetí vlna coronaviru nás může minout pouze přírodním zázrakem.
 
A tak jsme v lednu 2021 oslovili regionální odborníky s domácím pečením a naše výstupy byly pravé moravské koláče, po kterých se o lednové sobotě jen „zaprášilo“. Druhý pokus, který se také povedl byl klasický 1,2 kg kváskový žitno-pšeničný bochník chleba, v první vlně bylo upečeno 18 kusů k prodeji, který trval 8 minut.
Jak je nám všem aktuálně známo, žádný přírodní zázrak českou republiku nepotkal, a tak máme třetí vlnu coronaviru.
Naše roční výuková praxe je veřejností prověřena, a proto se s nadšením pouštíme do provozu denní pekárny, kde si u nás můžete každý den, stejně jako v jakémkoliv supermarketu zakoupit pečivo pro denní potřebu.
 
Naše činnost bude převážně směřována na kváskový chléb o váze 1,2 kg a to již od soboty 06.03.2021 od 11:00 hodin.
Díky geografické poloze obce Lesná, kdy její páteřní komunikace rozděluje okresy Chomutov a Most ( viz. grafický manuál) můžete za účelem nákupu denního pečiva navštívit naše zařízení bez potřeby povolení výjimky či čestného prohlášení jak obyvatelé okresu Chomutov a tak i obyvatele okresu Most.
O aktualitách Vás budeme včas informovat.
 
Objednávky na konkrétní den přijímáme nejpozději v ten den ráno do 8:00 h. Následně Vám již nebudou chodit SMS pro potřeby prokázání cesty na Lesnou za nákupem (jako tomu bylo v pátek 6.3.), ale seznam jmen objednávek na daný den předáme ráno PČR na Rudolické křižovatce pro případné ověření. Děkujeme za pochopení, situace se stále vyvíjí a snažíme se, aby měl pro Vás nákup na Lesné hladký průběh.
 
Rezervační formulář najdete ZDE


Starší články

PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
SRPEN 2022
Kalendář akcí
Ziel 3 | Cíl 3
Vzdělávací a rekreační centrum Lesná, o.p.s., Lesná 25, 435 45 Nová Ves v Horách | www.vrclesna.cz | info@vrclesna.cz | Vytvořila společnost WMS s.r.o., 2012