Vzdělávací a rekreační centrum Lesná, o.p.s.

Krušnohorské arboretum obnoveno

27.11.2019 12:08

Rozeznáte podle kůry vrbu od jasanu či olši od dubu? Znáte nerozšířenější dřeviny Krušných hor? Na tyto a jiné otázky najdete jistě odpověď v Krušnohorském arboretu, které se nachází v Horském areálu Lesná v Krušných horách.

Právě zmíněné arboretum „prošlo“ v období od 1. 8. 2019 do 31. 10. 2019 velkou změnou. V rámci realizace projektu „Obnova Krušnohorského arboreta“, který byl podpořen z programu pro rozvoj eko-agro oblastí v Ústeckém kraji na období let 2017 až 2020, Rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO) na území Ústeckého kraje, byly doplněny do arboreta nové stromy a keře, jež nahradily ty původní, které se bohužel, vzhledem k místním klimatickým podmínkám či vlivem okusu zvěře, nepodařilo již zachránit. Renovované byly také interaktivní prvky, které arboretum doplňují, jako např. panel s 16 druhy dřevin či místní víceúčelová tabule, jež je využívána převážně k environmentálním programům, které v areálu celoročně probíhají a jsou významnou devizou Vzdělávacího a rekreačního centra Lesná, o.p.s.

Pokud tedy rádi bádáte a máte cestu k nám, do Horského areálu Lesná, neopomeňte místní arboretum navštívit. Jistě vás zaujme a rozšíří vaše znalosti z oblasti krušnohorské flóry.